DİĞER KONTROLLER

Daha fazla gelişmiş kontroller için buraya bakın. Başlatılmaları zor olabilir ancak bunlarda ustalaşmak oyununuza başka bir boyut ekleyecektir! Yeşil renkli bölüm ortak (hem hücum hem savunma) kontrollerdir.

DOLAYLI SERBEST VURUŞ

Güç göstergesi görüntülenirken veya düğmesine bastıktan sonra düğmesine basarsanız Dolaylı Serbest Vuruş yapabilirsiniz. Vuruş göstergesi ne kadar yüksek olursa ile hedeflediğiniz yöne o kadar hızlı vuruş yaparsınız.

DOLAYLI SERBEST VURUŞ /

KONTROLLÜ ŞUT

Şut atarken düğmesini basılı tutmak ilave hassasiyet için güçten ödün veren bir şut atmanızı sağlar. Bu özelliği kalabalık bir ceza sahasının içinde şut atıyorsanız veya gerçekten köşelere atmanız gerekiyorsa kullanın.

KONTROLLÜ ŞUT +

Kontrollü şutlar güçten ödün verirken daha fazla isabet sağlar. Özellikle, bir alan yakalayabileceğiniz 15 metreye kadar olan mesafelerde etkilidir, ancak mesafe uzarsa kaleciyi kuvvetinizle alt etmeyi denemeniz gerekebilir.

TUZAK ÇALIM

Topu yakalarken geçmesi için düğmesini bırakın ve 'i basılı tutun ardından peşinden koşun (topa dokunup kontrolü altına almak yerine).

TUZAK
Çalımla geçme Topu yakalamadan önce serbest bırakın ve + kombinasyonuna basılı tutun.
Tuzak Çalım Topu yakalarken düğmesini bırakın ve düğmesini basılı tutun.

AŞIRTMALI ŞUT

Kalecinin başının üzerinden Aşırtmalı Şut atmak için basılıyken düğmesine basın.

AŞIRTMALI ŞUT +

Ani dur, sonra rakip kaleyi karşına al

Birden durmak ve kaleyi karşınıza almak istiyorsanız top ayağınızdayken önce kolunu bırakmanız, sonra da tuşuna basmanız gerekir.

Ani dur, sonra rakip kaleyi karşına al

TOPA DOKUNMA

Top sürmeyi bırakırken tuşuna basılı tutun ve ile topu önünüze sürmek istediğiniz yöne yönlendirin. Bu hareketi bir şut veya pas ile takip ederseniz vuruşun gücü ve isabeti artar.
"Yükselen Şut" veya "Dalan Şut" becerilerine sahip bir oyuncu, şut atarken daha yüksek başarı şansına sahip olur.

TOPA DOKUNMA + * Sabitken

MANÜEL GÖSTERGE DEĞİŞİMİ

Göstergeyi kaldırarak topa en yakın olan oyuncunun kontrolünü otomatik olarak almak için düğmesine basın. Bu işlemi manüel olarak iptal etmek isterseniz belirli bir oyuncunun yönünde düğmesine basın.

GÖSTERGE DEĞİŞİMİ
MANÜEL GÖSTERGE DEĞİŞİMİ
Şutları çeşitlendirme

Güçlü şut atarken "Ölü Yaprak Vuruşu" veya "Yükselen Şut" daha kolay gerçekleştirilebilir ve topla durduğunuzda "Dalan Şutlarınıza" daha fazla güç ekleyebilirsiniz.

Uzaklaştırılan bir top (örneğin kornerden) size doğru gelirse, topa gelişine vurmayı deneyin. Bu sayede topa yüksek bir üst falso verebilirsiniz, bu da topun kesin bir dalış hareketi yapmasını sağlar.

Orta yapmaya çalışırken, topu yerden güçlü bir şekilde ortalamak için şut düğmesine erken basın.