ONE-ON-ONE

Kullanıcı ayarları altındaki tek oyuncu için geçerli olan kontroller (kullanılırken ve kullanılmazken). İnsanları alt etmekte iyi olduğunu mu düşünüyorsun? O zaman şansını bir dene!

TOPA SAHİPKEN KONTROLLER

PAS VERME / ŞUT ATMA

Hem şutlarınızı hem de paslarınızı yönlendirmek için çubuğunu kullanın. Pasın türüne göre topun gidişinin değişeceğin unutmayın.

ALÇAKTAN PAS
ALÇAKTAN ARA PAS
YÜKSEK ARA PASI +
YÜKSEKTEN PAS / ORTA
ALÇAKTAN ORTA X 2
ŞUT

"Dengeli Pas" beceresine sahip olan oyuncular, daha fazla yüksek isabet için uzun toplara ters falso verebilirler. Dengeli pasların sınırların dışına gitme ihtimali daha düşük olduğundan rakip defansın arkasında bir açıklık tespit ettiğinizde, bunlardan yüksek ara paslarıyla faydalanmaya çalışın.

Yüksek bir pas yeteneğine ya da özel pas becerilerine sahip olan oyuncular şartlara bağlı olarak, topu kaldırarak bir takım arkadaşına pas vermek gibi aldatmalı paslar atabilir.

Vücuttan farklı bir yöne atılan ya da pres sırasında atılan pasların yanlış bir tarafa gitme ihtimali yüksektir. İsabetli paslar atmak için daima oyuncunun duruşunu dikkate alın.

TOP SÜRME

Top sürerken topla depar atmak için düğmesine basın. Ancak bu hareket top kontrolünü azaltır. Her iki tipteki top sürmeyi uygun zamanlarda kullanın.

TOP SÜRME
HIZLI TOP SÜRME +

Bir rakip size doğru tam hızda geliyorsa, yöndeki ufak bir değişiklik genelde onu atlatmak için yeterlidir. Top çalan bir rakibin etrafından Hızla Top Sürmeyi denediğinizde yetenekli oyuncular topu atlatarak savunmayı geçebilirler.

BECERİ KONTROLLERİ

Çalımlar atmak ve aldatmacalar yapmak için hem hem de çubuğu kullanın (ör. Tam 360 derece dönmek). Doğru numarayı yapmak için konumsal bilincinizi tam manasıyla kullanın!

DENGE DEĞİŞTİRME
TOP ÇEVİRME

Markajcınızı ustaca top sürerek geçerseniz bazen düşmesine sebep olabilirsiniz. Top ayağınızdayken markajcınızdan kurtulduğunuzda şut atarken veya topu bir takım arkadaşınıza atarken başarı şansınız daha yüksek olur.

YAKIN KONTROL

Topa yakın kontrol yapmanız gerekirse top sürerken butonuna basarak YAKIN KONTROL uygulayabilirsiniz. Bu yetenek pas atacakken rakibinizi yakında tutmanıza ya da dar alanlarda top kontrolünü sağlarken sürekli olarak rakip kaleye bakmanıza izin verir.

YAKIN KONTROL +

HIZ PATLAMASI

Top sürerken ya da bir tuzaktan hemen önce düğmesine iki kez dokunarak anında hız artışı sağlarsınız. Bu, markajcınızla aranıza mesafe koymanıza yardımcı olur fakat bu hızda topu kontrol etmek daha zordur ve topu kaybetmek daha kolaydır.

HIZ PATLAMASI + ×2

Bir rakiple karşı karşıya geldiğinizde hız patlaması yaparken pres yapmaya da çalışın . Bu sayede bacak arası yapabilir ya da etrafından dolaşabilirsiniz.

TOPA SAHİP DEĞİLKEN KONTROLLER

PRES

Topu süren bir oyuncuya pres yapmak için düğmesine basın. ve düğmelerine aynı anda basarak, oyuncunuzun rakibine yaklaştıkça depar atmasını sağlayabilirsiniz.

BASKI
PEŞINDEN GIT +

Pres uygularken oyuncular şutları ve pasları, bacaklarını açarak engelleme eğiliminde olacaktır. Ancak ayrıca sahte hareketlere da kanabilir ve kendilerini gölgelerin peşinde bulabilirler. Meydan okumaya kalkışmadan önce rakibinizin sonraki hareketini dikkatle okumaya çalışın.

KAYARAK TOP ÇALMA

Topu geri kazanmak için rakibin ayağına kaymak için butonuna basın. Kazancı fazla olsa da zamanlaması kötü bir müdahale faul veya daha kötü bir sonuca neden olabilir.

KAYARAK TOP ÇALMA

TOP ÇALMA

Bir rakipten topu çalmaya çalışmak için düğmesine iki kez dokunun. Topa dokunmayı başaramazsanız oyuncuya faul yapma tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız.

TOP ÇALMA ×2

Bir rakip oyuncunun yanındayken top çalmak istediğinizde Omuz Darbesi yaparsınız. Rakibin dengesi bozulur ve top çalınır ama ters pozisyondan rakibe müdahale ederseniz faul verilebilir. Darbenin zamanlamasının ve mesafesinin iyi olduğundan emin olun.

BASKILAMA

Savunma yaparken rakibinize kilitlenmek ve onu takip etmek için + butonlarına basın.

BASKILAMA +

BASKILAMA aynı zamanda top çalma şansınızı yükseltir. Bu sayede YAKIN KONTROL ya da ani dönüşler yapan rakibinizle baş etmeniz kolaylaşır.

Hava Mücadelesi

Top havaya doğru atıldığında ile topun düşeceği yere yakın konumda bulunan oyuncuyu kontrol edebilirsiniz. Hava mücadelesini, geri adım atarak güçlü bir kafa vuruşu için koşmak veya topu yakalamak için oyuncunuzun vücudunu bir rakibin karşısında konumlandırmak gibi doğru bir hamleyle kazanmaya çalışın. Pozisyon almayı 'yi basılı tutarken düğmesini kullanarak ayarlayabilirsiniz.

Çabuk Vücut Çalımı

Ufak bir vücut çalımı için çubuğunu hızlıca sola ve sağa doğru oynatın. Top sürmek, pas vermek veya şut atmak için rakibin kafasını karıştırın ve bir boşluktan faydalanın.

OYUNCU HAREKETLERİ (Oyun İçi)

Topu süren oyuncunun arkasından rakipler geldiğinde, bazen otomatik olarak topu korur. Ayrıca topu alırken, arkasında rakip varsa oyuncu rakibin topa ulaşmasını engelleyecektir.