ÜST MENÜ

Oynamak istediğiniz bir mod veya müsabaka seçin.

ÜST MENÜ EKRANI

Panellerden oynamak istediğiniz modu seçmek için , ve Yön Düğmelerine basarak üst menüye geçin. Oyuncu Bilgisi kutusundan mevcut GP ve myClub paranızı ve ONLINE AYARLAR bölümündeki avatarınızı kontrol edebilirsiniz. 'e basmak, "Online Ortaklaşa" modunda takip ettiğiniz kullanıcıların Ortaklaşa Odasına geçmenize imkan tanır.

myClub Parası hakkında daha fazla bilgi için "myClub" bölümüne göz atın.

1ÜST MENÜ
2ORTAKLAŞA Oda Listesi
3OYUNCU BİLGİSİ
4KARO MENÜ
GP NEDİR?

GP, myClub'ta kullanılan oyun içi para birimidir.

ANASAYFA

Oyunu başlattığınızda Üst Menü'den başlayacaksınız. Burada, oyunun çeşitli online etkinlikleriyle ilgili modları seçebileceğiniz kutu şeklinde bir menü göreceksiniz.

KICK OFF

Başlama Vuruşu menüsü, farklı maç türlerinin yanında ayrıca yeni becerilerin öğrenebileceği ve çalışılabileceği bir alan sunuyor. Sunucuya giriş yaparak diğer kullanıcılara karşı online maç oynayabilirsiniz.

EXHIBITION MATCH Tek bir maç yapın. Maç verileri kaydedilmeyecek.
RANDOM SELECTION MATCH Rastgele seçilen oyunculardan kurulmuş bir takım kullanarak çekişmeli bir maç oynayın. Sadece bir takım seçin, ardından oyuncu seçim aralığını lige ve bölge/ülkeye göre daraltın. Belirlediğiniz kriterler kullanılarak oyuncular rastgele seçilecek. Oyuncu havuzu seçildikten sonra siz ve rakibiniz sırayla oyuncuları seçeceksiniz.
CO-OP Üç kullanıcıyla ORTAKLAŞA maç yapın. Yeterince kullanıcı olmaması konusunda endişe etmenize gerek yok. Gerekli sayıyı bulmak için BİLi eksiği kapatacak.
VERSUS Başka bir kullanıcıya karşı tek maç oynayın. Maç sonuçları ve diğer istatistikler kaydedilir.
TRAINING İster maçlarda size yardımcı olacak belli teknikleri öğrenebileceğiniz Beceri Antrenmanını, ister çeşitli senaryoları çalışmakta özgür olacağınız Serbest Antrenmanı seçin.

ONLINE

Online olarak myClub oynayın ve diğer çeşitli online modların tadını çıkarın.

myClub Kendi orijinal takımınızı kurun, geliştirmek için çalışın ve ardından dünyanın dört bir tarafındaki diğer kullanıcılarla karşılaşın.
→ myClub hakkında daha fazla bilgi edinin
NELER VAR Aralarında 1'e 1, ORTAKLAŞA ve Rastgele Seçimli Maçların olduğu çeşitli turnuva tarzlarının yer aldığı online müsabakalara girin.
ONLINE DIVISIONS Amacınız diğer kullanıcılarla online olarak mücadele edip sezon içinde klasmanın zirvesine ulaşmak. Her sezon, 10 maçtan oluşmaktadır ve sezon sonundaki sonuçlarınıza göre üst veya alt klasmana geçebilir ya da klasmanınızda kalabilirsiniz.
ONLINE CO-OP İki veya üç arkadaş kullanıcı ile birlikte bir takım kurun ve ortaklaşa maça girin. Bir maçtaki her hareketiniz değerlendirilir ve maç sonrası tüm derecelerinizi ve istatistiklerinizi görebilirsiniz.
QUICK MATCH Otomatik olarak bir rakip ile eşleştirilip ardından çekişmeli bir 1'e 1 maç oynayın. Sonuçlar online sıralamalarda sayılmaz, bu yüzden oyunda iyi bir sonuç için kendinizi zorlamayın.
FRIENDLY MATCH LOBBY Kendi maç kurallarınızı belirleyin ve lobideki diğer kullanıcılara karşı bir maç oynayın.
TEAM PLAY LOBBY İçe aktarılmış bir oyuncuyu ya da Efsane Olun'da yetiştirdiğiniz bir oyuncuyu kullanarak toplam 22 kullanıcının olduğu bir online maç oynayın.
NELER VAR Hakkında Önemli Not

Bir NELER VAR etkinliğine katılırken lütfen şunları göz önünde bulundurun.

Dışarıdan yönetilen müsabaka etkinliklerinin ayrıntıları, NELER VAR bilgi bölümünden istediğinizi zaman görüntülenebilir.

  • Üyeliğinizi bir sıralama web sitesine kaydetmek için ilgili siteyi kullanabilirsiniz.
  • Kaydınızla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen ilgili sıralama sitesinin yöneticisi ile iletişim kurun.
  • NELER VAR etkinliğinin online maçlarına dair sonuçlar ve sıralamalar, sıralama sitesinde güncellenecektir.
  • Diğer normal online modların aksine bazı takımlar bu etkinliklerde kullanılamayabilir.
"Online Ortaklaşa" modunda diğer online kullanıcılar veya arkadaşlarınızla ortaklaşa maçlar yapın.

ONLINE ORTAKLAŞA'da 2'ye 2 veya 3'e 3 formatlarda çekişmeli online maçlar oynayabilirsiniz. Oynayabileceğiniz ortaklaşa mod kullanıcısı olmadığında BİL, gerekli sayıya ulaşmak için eksiği dolduracaktır.

Üç kontrol cihazı, tek bir cihazda üç kişi ile ortaklaşa online maçlar yapmanıza imkan tanır.

Sıradan Maç Birlikte oynamak üzere online bir kullanıcı bulun ve sıradan ortaklaşa maç oynayın.
Klan Maçı Bir Maç lobisi oluşturun ve diğer klan üyeleriyle oynayın. Klan istatistikleri kaydedilir ve klanın sıralaması için sayılır.
Ortaklaşa Kayıtları Bireysel kullanıcıların istatistiklerini ve klanınızın sıralamasını görüntüleyin.
Ortaklaşa Ayarları Bir klan oluşturun veya klana katılın ve ORTAKLAŞA oyun için ayarlarınızı yapın.
CANLI GÜNCELLEME İLE EN YENİ TAKIMLARLA MAÇ YAPIN

İnternet'e bağlanabiliyorsanız Canlı Güncelleme Özelliği, güncel bir oyuncu listesi kullanarak online maçların, Ana Lig'in ve diğer tüm modların tadını çıkarmanıza imkân sağlar. Bu özelliği etkinleştirmek için "Canlı Güncellemeyi Uygula" bölümündeki talimatları yerine getirin.

OFFLINE

Çevrimdışı modda bir takımın menajeri olabilir ve ligde mücadele edebilir, profesyonel bir futbolcunun hayatını deneyimleyebilir ve istediğiniz gibi yapılandırılmış lig ve kupa maçları oynayabilirsiniz.

ANA LİG

Ana Lig'de hayalinizdeki takımı yönetirken oyuncularınızın gelişimini ve antrenmanını kendiniz kontrol edersiniz. Ana Lig'e ayrıca aşağıdaki yeni özellikleri ekledik.

[International Champions Cup]
Yeni sezon başlamadan önce, her ülkeden en iyi takımların, dört takımın yer aldığı bir ligde mücadele etmesine olanak sağlayan International Champions Cup'ta oynama şansınız olacak. Müsabaka Asya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika'da oynanacak. İlk yılınızda yeriniz garanti olacak ve müsabakada Güney Amerika ve 2. klasman takımları yer alacak.
Gelişim
Belli bir oyun tarzına sahip oyuncular, artık mevcut oyun tarzlarını değiştirmelerine imkân sağlayan "Dengeli" antrenmana katılabilecek. Ayrıca oyunculara belirlediğiniz özelliklere uygun şekilde antrenman yaptırmanıza yardımcı olmak için Odaklı Antrenmanın her kategorisine puan atayabileceğiniz bir özellik ekledik. Bunun yanında hızlı gelişme gösteren oyuncuların dengesinde bazı yenilikler yaptık ve artık genç oyuncular maçlarda oynadığında hızlı gelişme aşamasına girebilir.

Görüşmeler
Oyunun çeşitli primlerinin Maaş Bütçesinden mi yoksa Transfer Bütçesinden mi ödeneceğini seçmenize imkân sağlayarak paranızı yönetmenizi daha kolay hâle getirdik. Ayrıca transfer veya sözleşme uzatma görüşmesi yaparken artık en baştan koşulları belirtebilirsiniz.
Takım Rolü
Her oyuncunun kişiliği, her biri iki karşıt karakteristikten ibaret olan dört özellik çiftiyle belirlenir. Oyuncular bireysel eğilimlerine göre her özellik çiftinin bir tarafına ya da diğer tarafına yönelir. Bu özellik çiftleri şu şekildedir: Takım Oyuncusu ⇔ Yalnız Kurt, Hırs ⇔ Soğukkanlılık, Teknik ⇔ Fizik ve İçgüdü ⇔ Sezgi. Takımdaki rollerini belirlemek için her oyuncunun kendine has özellik kombinasyonu kullanılır. Bunun dışında maç oynayarak ve gelişerek artırılan ve oyunculara daha büyük takım rolleri kazanma yeteneği sağlayan Takım Etkisinin önemini artırdık.
EFSANE OLUN Profesyonel bir oyuncunun hayatını yaşayın ve futbolda bir kariyer yapın.
LİG İstediğiniz bir takımı seçin ve onları zorlu geçecek bir sezonun sonunda zafere taşıyın.
KUPA Büyük bir kupa müsabakasında takımınızı görkemli bir yarışa sokun.

EKSTRALAR

Sistem Ayarları ve Seçenekler gibi çeşitli ayarları düzenleyin.

DÜZENLE

Takımları, stadyumları ve benzer özellikleri düzenleyin.

Resim verisi olarak kullanmak için bir resmi içe aktarmanız gerekecek. Bunu yapmak için USB depolama cihazında bir klasör oluşturun ve bu klasörü "WEPES" olarak adlandırın, ardından resim verisini klasöre kaydedin. Verileri nasıl içe aktaracağınıza dair ayrıntılı bilgi için Düzenleme Menüsü > "İçe Aktar/Dışa Aktar" bölümünde bulunan talimatlara göz atın.
Sadece şu kriterlere uygun resimler içe aktarılabilir.
Çözünürlük: 64×64 - 2048×2048 piksel. Format: JPEG, PNG.

İSTATİSTİKLER Önemli çevrimiçi bilgilere göz atın.
POZİSYON TEKRARI GALERİSİ Önceki maçlarınızda kaydettiğiniz pozisyon tekrarı görüntülerine bir göz atın.
SEÇENEKLER Oyunun ayarlarını zevkinize göre seçin ve yapılandırın.
CANLI GÜNCELLEMEYİ UYGULA

Verileri Düzenleyin bölümüne kulüp kadrosu güncellemelerini uygulamak için bir Canlı Güncelleme kullanın.

Bir Canlı Güncellemeyi uyguladıktan sonra oyuncu transferlerinin yansıtılması için oyunu güncelleyebilirsiniz. Dikkat: Yeni transferler önceki verilerin üzerine yazıldıktan sonra Verileri Düzenleyin bölümüne kaydedilen tüm kulüp bilgileri sıfırlanır.

YASAL Menüsü Oyunun çeşitli içeriklerinin yönetim hizmetine dair Kullanım Koşullarını inceleyin.
ONLINE AYARLAR Çevrimiçi ayarlarınızı yapılandırın.
SİSTEM AYARLARI Oyun hızını, sesleri ve dil ayarlarını seçin.
İçeri Aktarma/Dışarı Aktarma

PlayStation®4 sürümünde düzenlenmiş takımları ve müsabaka ayarlarını içe ve dışa aktarabilirsiniz. Düzenlenmiş verileri arkadaşlarınızla paylaşabilir veya diğer PES kullanıcılarının verilerini toplu indirme olarak içe aktarabilir ve oyununuzda kullanabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınıza dair daha ayrıntılı bilgi için Düzenleme Menüsü'nde bulunan "İçe Aktar/Dışa Aktar" bölümündeki talimatları inceleyin.